Kuummeetodil seebi valmistamine

1 Like!

Kuummeetod on üks kahest seebivalmistamise põhimeetodist. Kuummeetodi puhul kuumutatakse valmis segatud seebimass  Kuummeetodil seebi valmistamise puhul kuumutatakse seebimass pärast kokkusegamist läbi. Selle tulemusena lüheneb seebi järelvalmimise aeg 1-2 nädalani. Potis kuumutatud seebimass jääb marmorjas ja mitte nii ühtlane kui külmmeetodi puhul. Samas võimaldab see moodustada hoopis teistuguseid mustreid. Kuummeetodil valmistatava seebi puhul ei soovitata vee kogust oluliselt vähendada. Hobipunkti retseptides on vee kogus 38% rasvade massist.

Fotol on näha, kuidas läbikuumutatud seebimass välja näeb.

kuummeetodil seep

Seebi valmistamine

1. Mõõda valmis kõik koostisained.
Kaalu vesi nõusse, kus valmistad seebikivi lahuse.
Mõõda tahked ja vedeldad rasvad nõusse, millega neid on võimalik kuumutada.
Pane valmis lisandid. Pulbrilised lisandid võib tükkide vältimiseks paari supilusikatäie oliiviõliga pastaks segada.

2. Seebikivilahuse valmistamine
Aseta veenõu avatud akna ligidale või töötava õhupuhasti alla. Vett pidevalt lusikaga segades vala seebikivi tasapisi vette.

3. Rasvade kuumutamine
Kuumuta rasvad pliidil või mikrolaineahjus kuni tahked rasvad on sulanud. Kuumutada nii vähe kui võimalik ehk viimased väikesed tükid võivad sulada ka jääkkuumuses.

4. Vedelike kokkusegamine
Sega seebikivilahus peene joana õlisegusse. Alusta saumikseriga mikserdamist pulseerivalt. Seebikivilahus on kuumutamiseks valmis kui mass on nii paks, et jätab seebi pinnale jälje. Mikserdamine võib aega võtta mõnest minutist veerand tunnini või kauemgi. Kestus sõltub retseptist, massi temperatuurist ja mikseri võimsusest.


Meetod 1:Potis kuumutamine


Kuumuta seebimassi veevannis kuni mass on mutunud geeljaks. Selleks kulub sõltuvalt kogusest 0,5-1 tundi. Sega massi, et veenduda, et sisse pole jäänud geelistumata seepi.
Testi massi läbikuumutamist. Võta väike kogus seebi ja lase veidi jahtuda. Kui keelega katsumisel tekib tunne nagu saaks patareist särtsu, tuleks veel kuumutada. Muul juhul sega sisse värvaine ja vala seebimass vormi. Mass võib olla üpris paks. Jäta seep 24 tunniks vormi tahkuma. Seebistumisprotsess jätkub ka veel vormis, mistõttu see kuumeneb.

Meetod 2: Järelküpsetamine

Vala seep kohe pärast seebimassi valmimist vormi. Tõsta seep 80 kraadisesse ahju ja kuumuta. Kui umbes pool massit on juba geeljaks muutunud, lülita ahi välja ja lase seebil 12 tund ahjus jahtuda.

8. Lõikamine ja järelvalmimine
Kui seebi pind ei ole enam vetruv, võib selle vormist välja võtta. Seep võiks seista umbes nädala, mile jooksul aurustub üleliigne vesi. Seebi valmidust saab kontrollida tema pH-taseme järgi, see peab olema vahemikus 7-10. Kui pH on nädala pärast kõrgem, lase seebil veel seista.

Kirjoitettu: Saippuan valmistus

Jäta kommentti

Turvakoodi