Silikoonvormid

Silikoonvormid sobivad seebi, tahke šampooni ja kreemipalade vormimiseks. Toidukvaliteediga silikoonist valmistatud vorme võib ka küpsetamiseks või tarretatud magustoitude vormimiseks kasutada. Silikoonvormid taluvad kõrget kuumust ja on sobilikud ka külmutamiseks.

Loe rohkem silikoonvormide kasutamisest

Kokku on 19 toodet.

Kuvatakse 1–19 toodet (kokku 19)

Aktiivsed filtrid

Seebinuga
Kiirvaade

Seebinuga

Hind 3,75 €
  • Uus
Kuvatakse 1–19 toodet (kokku 19)

Silikoonist seebivormi eelised

Kõrge temperatuuri taluvus, kasutusmugavus ja lihtne hooldus teevad silikoonist seebivormi kasutamise tõeliselt mugavaks. Vormid võib panna koos seepidega külmkappi kõvenema või praeahju järelküpsema. Viimane on hädavajalik kuummeetodil järelküpsetatud seebi valmistamisel. 

Elastse vormi saab säilitamiseks rulli keerata või mitu vormi üksteise sisse suruda. Esialgne kuju taastub probleemideta. Tänu elastsusele saab keerulisema mustriga seebid hästi lihtsalt vormist kätte. Vormi ei ole vaja eelnevalt millegagi määrida. 

Pärast kasutamist saab seebivormi mugavalt nõudepesumasinasse pesema panna. Siiski tuleks enne masinasse panekut suuremad seebijäägid eemaldada. Kui nõudepesumasinasse satub ohtralt seepi, võib tulemuseks olla masina ukse vahelt välja pressiv seebivahulaam!

Seebivormide kasutamine

Seebivormid sobivad nii isetehtud seebikiviga seebi kui seebimassist tehtud seebi vormimiseks. 

Seebivormide kasutamisel tasub need asetada tugevamale alusele. Vorm ise on elastne ja pehme ning vormi liigutamisel võivad seebid deformeeruda.

Enne seepide väljavõtmist lase neil korralikult tahkuda. Kui tegemist on väga pehme isetehtud seebi retseptiga, võib seebivormi 24 tunni tahkumise järel pooleks tunniks sügavkülma tõsta ja seejärel kõvemaks muutunud seebid vormist välja võtta.

Sügavkülma ei tohiks panna vedelat seebimassi, sest kiire külmumise tulemusena võivad seebi pinnale ja sisse tekkida kortsud ja lõhed. 

Soovitav ei ole jätta külmmeetodil seepe kogu järelvalmimise ajaks silikoonvormi, sest see on umbne ja liigne vesi ei saa efektiivselt aurustuda.

Seebimassist valmistatud seebid tuleb aga pärast tahkumist koheselt õhukindalt kilesse pakendada, et vesi ei aurustuks. 

Kui palju seep kaalub?

Iga seebivormi tooteinfosse on lisatud suunda andev info seebi kaalu kohta. Seebi kaal sõltub väga palju ka retseptist ja seebi sisse pandud lisanditest, seetõttu on täpset kaalu raske anda. Lisaks sellele muutub seebi kaal järelvalmimise käigus, sest osa veest aurustub. Üldiselt on seebimassist seebid raskemad kui isetehtud seebid, sest sisaldavad rohkem vett.

Silikoonvormid sobivad küünalde valmistamiseks

Silikoonvorme võib kasutada ka küünalde valmistamiseks, kuid sellisel juhul tuleks eelistada parafiini või mesilasvaha. Sojavahaga kasutamisel kipub silikoonvormi sisepind vahaga kokkupuutel ebatasaseks muutuma ning mitmekordsel kasutamisel ei jää küünla välisipind enam sile ja läikiv, vaid matt ja tuhm. 

Kas seebivormid sobivad küpsetamiseks?

Toidukvaliteediga silikoonist valmistatud seebivormid on märgistatud tootelehel vastava infoga. Neid võib julgelt ka küpsetamiseks kasutada.

Kindlasti ei tohi aga kasutada sama vormi küpsetamiseks ja seebi valmistamiseks. Kui tegeled mõlema hobiga ja mitut vormi ei plaani osta, soovitame vormi pooleks lõigata ning kasutada üht poolt toiduvalmistamiseks ja teist seebi tegemiseks.