Seebivärvid

Seebivärvide kasutamine on tore võimalus väljendada oma loovust või kirjeldada ja täiendada värvi abil toote omadusi või lõhna. Oranž apelsiniseep ja roheline sidrunheinaseep kõlavad päris hästi! Seebivärvide kategooriast leiad nii naturaalsed kui tehislikke seebivärve. Vedel seebivärv sobib kasutamiseks vaid seebimassides, teisi seebivärve saad kasutada ka isetehtud seebis. Lähemalt saad seebivärvide kohta lugeda allpool.

Kokku on 34 toodet.

Kuvatakse 1–34 toodet (kokku 34)

Aktiivsed filtrid

savid
Kiirvaade

Savi 100 g

Hind 1,67 €
Variant
Pigmentvärv 3 g
Kiirvaade

Pigmentvärv 3 g

Hind 1,67 €
Värv
Kuvatakse 1–34 toodet (kokku 34)

Taimsed värvained sobivad kasutamiseks nii seebimassis kui isetehtud seebis. Pulbrilisi värvaineid saad segada seebi sisse niisama või valmistada esmalt õlitõmmise. Porgandiõli puhul on tegemist juba valmis õlileotisega.

Savipulbrid annavad seebile maheda, naturaalse tooni. Erineva suurusega savipulbri osised teevad seebist toredalt tähnilise.

Vedel seebivärv on mõeldud kasutamiseks ainult seebimassis. See ei muuda läbipaistvat seebimassi häguseks. Läbipaistvas seebimassis jäävad värvid kirkad ja intensiivsed, kitsepiimaga seebimassis pastelsemad.

Kuna seebivärv on vees lahustuv, hakkavad mitmevärvilises seebis värvid omavahel pikapeale segunema. Kui soovid valmistada seebimassist mitmevärvilist seepi selgete, eralduvate värvidetailidega, soovitame kasutada micasid, mitte vedelat seebivärvi.

Tootelehel olevates värvinäidistes on kasutatud 1 tilk värvainet 10 grammi seebi kohta. Intensiivsema tooni saamiseks võid värvaine kogust suurendada. Värve võib omavahel ka segada.

Seebimassile mõeldud vedel seebivärv ei sobi isetehtud seebikiviga seebi toonimiseks. Seebi kõrge pH ei sobi vedelatele seebivärvidele.

Pigmentvärvid on on pulbrilised mineraalsed maapõuest pärinevad värvained. Siia kategooriasse kuuluvad oksiidid ja ultramariinid. Need värvid ei lahustu vees ega rasvaines, vaid segunevad nendega. Läbipaistva seebimassi muudavad oksiidid ja ultramariinid läbipaistmatuks. See võib olla ka taotluslik: segades näiteks läbipaistva seebimassi sisse titaandioksiidi pastat, on tulemuseks valge seebimass.

Oksiidid ja ultramariinid on parimad värvained ise tehtud seebis kasutamiseks. Intensiivne pigment ei migreeru ja talub ise tehtud seebi kõrget pH-d. Ise tehtud seebis kasutamiseks soovitame esmalt segada värvaine väikese koguse õliga. Värvaine jaguneb seebis ühtlasemalt kui kasutada segamiseks saumikserit.

Micad on mineraalsed värvained, mille koostises on vilgukivi, oksiidid ja ultramariinid. Sädelevad pigmendid jäävad kõige efektsemad keskkonnas, kus nad saavad valgust peegeldada: eelkõige läbipaistvas seebimassis.

Micad ei lahustu tootes, vaid segunevad sellega, seetõttu erivärvilised kihid seebis ei migreeru.

Läbipaistvas seebimassis soovitame micasid kasutada kuni 0,5% seebi kaalust so kuni 5 g 1 kg seebi kohta. Väiksemat kogust kasutades jääb seebimass läbikumav, suurema koguse puhul läbipaistmatu.

Kitsepiimaga seebimassis kuni 2% seebi kaalust so kuni 20 g 1 kg seebimassi kohta. Kitsepiimaga seebimassis on värvid pastelsemad ja mitte sädelevad. Kuna valget värvi seebimassis mica valgust peegeldada ei saa, kaob ka sädelus.

Omatehtud seebi sees kaob micade sädelus samamoodi nagu valges seebis. Intensiivse värvi saamiseks peab kogus olema suurem kui seebimassis- 1-5% seebi kogukaalust. NB! Kõik micad ei sobi ise tehtud seebi sisse. Info mittesobivuse kohta leiad tootelehelt.