Mica

Micad on mineraalsed värvained, mille koostises on vilgukivi, oksiidid ja ultramariinid. Sädelevad pigmendid jäävad kõige efektsemad keskkonnas, kus nad saavad valgust peegeldada: läbipaistvas seebimassis ja dekoratiivkosmeetikas. 

Mica kasutamine

Läbipaistvas seebimassis  kuni 0,5% seebi kaalust 

Kitsepiimaga seebimassis kuni 2% seebi kaalust

Isetehtud seebi sees: 1-5% seebi kogukaalust. Purpur, mustikasinine, violett ja erkroosa mica ei sobi isetehtud seebikiviga seebis kasutamiseks

Kosmeetikatoodetes võib micat kasutada nii veega (kreemid) kui veeta (salvid, koorijad, huuletooted) kosmeetikatoodetes. Vedelates segudes vajuvad micad siiski toote põhja (nt vedelseep). Sinakasroheline, õunroheline, laim ja türkiis mica ei sobi huuletoodetesse.

Loe edasi 

Kokku on 25 toodet.

Kuvatakse 1–25 toodet (kokku 25)

Aktiivsed filtrid

Kuvatakse 1–25 toodet (kokku 25)

Micad on looduslikud värvained

Micad on mineraalsed värvained, mis koosnevad vilgukivist, oksiididest ja ultramariinidest. Vilgukivi on valgust peegeldav kivim, mis annab micale sädeluse. Oksiidid ja ultramariinid on maapõues leiduvad värvained, mida kombineerides on võimalik saada lõputul hulgal värvitoone. Sünteetilisi värvaineid nendes toodetes kasutatud ei ole.

Võrreldes taimsete värvainetega on mineraalsed värvained stabiilsemad ja erksamad ning vähem tundlikud UV-kiirgusele ja oksüdatsioonile. 

Sädelevad pigmendid jäävad kõige efektsemad kui nad saavad valgust peegeldada läbipaistvas seebimassis, dekoratiivkosmeetikas ja erinevate pindade kaunistamisel. 

Mica kasutamine kosmeetikas

Kosmeetikatoodetes annavad micad kena sädeluse. Neid võib kasutada nii veega (kreemid) kui veeta (salvid, koorijad, huuletooted) kosmeetikatoodetes. Vedelates segudes vajuvad micad siiski toote põhja (nt vedelseep). 

Micade kasutamine huulepalsamis

Heleroosa ja tumeroosa mica

Roosad micad sobivad ka seebi toonimiseks nagu teisedki värvid, kuid näidisfotol on micat kasutatud huulepalsamis. Fotol on kasutusel heleroosa ja tumeroosa mica, kuid valikust leiad teisigi huulepulka sobivaid toone.   

Huulepalsamis annavad micad huultele kena sädeluse. Kui soovid huulepulgale katvamat ja intensiivsemat tooni, lisa huulepalsamisse veidi titaandioksiidi pastat või pigmentvärve. Titaandioksiidi pasta muudab värvi heledamaks ja katvamaks. Punast, musta või pruuni pigmentvärvi lisades saad muuta tooni tumedamaks ja sügavamaks. Erinevaid mica ja pigmentvärvide toone omavahel kombineerides saad sadu erinevaid värvivariatsioone. 

Micade kasutamine seebimassis

Micad segunevad seebimassiga hõlpsasti, kuid ootamatute klompide vältimiseks on parem segada mica eelnevalt väiksema koguse seebimassiga, tilga õli või glütseriiniga. Kuna tegemist on peeneteralise micaga ei sadestu see seebimassi põhja ja seep jääb väga ühtlase tooniga.

Eriti sädelev ja intensiivse värviga jääb mica läbipaistvas seebimassis. Soovitame kasutada maksimaalset 5 g 1 kg seebimassi kohta. Suurema koguse kasutamine enam värvi ei intensiivista. Allpool toodud näidiste puhul on kasutatud oluliselt väiksemat kogust. Lisades ainult õige pisut micat, õnnestub säilitada ka seebimassi läbipaistvus, suurema koguse puhul seebimass siiski enam läbi ei paista.

Kitsepiimaga seebimassis tuleb tugevama värvi saamiseks kasutada kuni 20 g 1 kg seebimassi kohta. Seebimass sisaldab titaandioksiidi, mis muudab kõik värvained pastelsemaks. Kuna kitsepiimaga seebimassis mica valgust peegeldada ei saa, kaob ka sädelus.

Seebimassist saab micaga väga edukalt valmistada kihilisi või mitmevärviliste detailidega seepe. Kuna mica vees ei lahustu, ei teki probleeme piiride hägustumise ja värvide segunemisega. Küll võib värve omavahel segada enne seebi sisse lisamist uute toonide saamiseks. Värviliste seepide valmistamisest saad täpsemalt lugeda siit.

Mica kasutamine

Oranž ja roheline mica

Fotol toodud näidised on valmistatud läbipaistvast seebimassist oranži ja laimirohelise micaga.

Mica kuld ja hõbe

Fotol toodud näidised on valmistatud läbipaistvast seebimassist kuldse ja hõbedase micaga.

Mica türkiis ja kollane

Tumedam sinine, kollane ja roheline seep on valmistatud läbipaistvast seebimassist.  Rohelises seebis on omavahel segatud kollane ja türkiis mica- tulemuseks on efektne leheroheline toon. Heledam seep on valmistatud kitsepiimaga seebimassist. 

Mica punane ja sinine

Kolm vasakpoolset näidist on valmistatud läbipaistvast seebimassist. Segades omavahel punase ja sinise mica on tulemuseks lilla toon (fotol vasakult teine seep). Sinised seebid on valmistatud sama koguse sinise micaga, üks läbipaistvast ja teine kitsepiimaga seebimassist. Kitsepiimaseebi valge värvuse tõttu on seep palju heledam.

Mica isetehtud seebi sees

Isetehtud seebi sees kaob micade sädelus samamoodi nagu kitsepiimaga seebimassis. Tugeva värvi saamiseks peab kogus olema suur: 1-5% seebi kogukaalust. Isetehtud seebis annab efektiivsema tulemuse mica kasutamine seebi pealispinna kaunistamiseks. Selleks sega mica ama koguse mandliõliga pastaks. Võid kasutada ka mõnda muud vedelamat õli. Kui seep on vormi valatud, tilguta micasegu seebi pinnale. Grilltiku abil saad moodustada erinevaid mustreid ja krusse. Mica haakumiseks seebi pinnale peab seep olema veel pehme ja "märg". Purpur, mustikasinine, violett ja erkroosa mica ei sobi isetehtud seebikiviga seebis kasutamiseks