Seebimassid

Seebimassist seebi valmistamine on tore viis alustada seebimaailma avastamist. Kui sul pole veel täpselt selge, millest peale hakata, on julge alustada seebivalmistamise komplektiga. Enamik töövahendeid on sul tõenäoliselt juba kodus olemas.

Kokku on 7 toodet.

Kuvatakse 1–7 toodet (kokku 7)

Aktiivsed filtrid

Kuvatakse 1–7 toodet (kokku 7)

Seebimassi müük

Seebimassi müük on maailmas kümne aastaga kasvanud üle 30%, 2019. aastal ületasid müügimahud 20 miljardi piiri. Seebimassist seebi valmistamine ei vaja palju vahendeid ega väga sügavaid teadmisi. Seetõttu on see hobi leidnud endale kindla koha traditsioonilise paberist ja tekstiilist meisterdamise kõrval. 

Relumee müüb Suurbritannia ettevõtte Stepheson Personal Care poolt valmistatud seebimassi. Seebimass on pakendatud kilokaupa taassuletavasse karpi, mis tagab, et seebimass säilib ka pikaajalisel kasutamisel õhukindlalt oma omadusi kaotamata.

SLS-vaba seebimass

SLS-vaba seebimass on läbipaistev ja mitmekülgne. Läbipaistvas seebimassis jäävad värvid kirkad ja erksad. Võid kasutada vedelaid värve, mis jätavad seebi läbipaistvaks või micasid, mis annavad sädeleva tulemuse. 

Kitsepiimaga seebimass

Valget värvi kitsepiimaga seebimassist valmivad klassiikalise välimusega seebid. Valge seebimassi sees jäävad värvid pastelsed ja mahedad. 

Mahe seebimass

Kuldkollane, läbikumav mahe seebimass on valmistatud orgaanilistest sertifitseeritud koostisainetest. Eriti naturaalse tulemuse saamiseks kasuta seebi toonimseks looduslikku savi ja orgaanilisi eeterlikke õlisid. 

Mille poolest erinevad glütseriin seebimass, valmisseebimass ja melt-and-pour seebimass?

Tihti nimetatakse läbipaistvat seebimassi ka glütseriin seebimassiks. Sulanud läbipaistev seebimass näeb tõepoolest välja nagu vedel glütseriin. Tegelikult sisaldabki läbipaistev seebimass suures koguses glütseriini. Selle sisaldus võib läbipaistvas seebis olla kuni 50%, mis teeb sellest eriti niisutava.

Valmisseebimass on seebimassi üldnimetus, mis kirjeldab kõige täpsemalt, mis tootega tegu on. Seebimass on kasutusvalmis seep. Soovi korral võid massist meelepärase suurusega tüki lõigata ja kohe pesema hakata. Aga loomulikult on palju põnevam sinna erinevaid lõhnu ja värve sisse segada ja seepi erikujuliseks vormida!

Nimetus melt-and-pour seebimass tuleb inglise keelest ja kirjeldab massist seebi valmistamise viisi. Melt and pour tähendab tõlkes sulata ja vala. Ehk seebi valmistamiseks on vaja mass üles sulatada ja vormi valada, midagi lihtsamat ei saagi olla!

Miks on seebimassid nii populaarsed?

Seebimassid leiavad kasutust nii lasteaias kui vanadekodus läbi viidavates töötubades. Seebimassist saab valmistada nii keerulisemaid kui lihtsamaid seepe. Võib lisada lihtsalt paar tilka lõhna ja värvi ja valada vormi. Või võtta ette keerukad ettevalmistustööd mitmevärviliste mustriliste seepide valmistamiseks. Seega leiavad seebimassist seebi valmistamises erinevaid rõõme pakkuvaid aspekte mitmes vanuses ja erinevate huvidega tegijad.

Seebimassist saab valmistada väga efektseid, ilusaid ja hästi lõhnavaid seepe, mis sobivad ka kingituseks

Erinevalt isetehtud seebikiviga seebist on seebimassist seep tahkumise järel kohe kasutusvalmis.

Mida seebimassi sisse lisada

Seebimassi lõhnastamiseks ja dekoreerimiseks sobivad kosmeetiliseks kasutamiseks mõeldud lõhnaained - looduslikud eeterlikud õlid ja aroomiõlid. Seebimassi toonimiseks saab kasutada erinevaid seebivärve. Läbipaistva seebi sisse saab kaunistuseks lisada kuivatatud taimi.Õpetuse koos vajalike koguse jms leiad siit: Seebimassist seebi valmistamine.

Mida seebimassi sisse MITTE lisada

Seebimassi sisse ei tohi lisada aineid mis ei ole mõeldud kosmeetiliseks kasutamiseks. Näiteks küünlavärvid või küünlaaroomid, mis pole kosmeetiliseks kasutamiseks mõeldud, igasugused hobivärvid ja paberitöödeks mõeldud glitterid, mida pole nahal testitud ei sobi seebi sees kasutamiseks

Seebi sisse ei saa lisada ka tooreid toiduaineid nagu mahlad, puuviljapüreed või piim, need lähevad seistes lihtsalt halvaks.

Millised seebimassist seebi valmistamise tarvikud on vajalikud?

Seebimassist seebi valmistamise töövahendid on sul tõenäoliselt juba kodus olemas. Spetsiaalseid seebi valmistamise tarvikuid ei ole tingimata vaja soetada, tasub kodus lahtiste silmadega ringi vaadata. Võib-olla saad mõnda kodus tarbetult seisvat eset hoopis taaskasutada. 

Sulatusnõu Seepi saab sulatada veevannil või mikrolaineahjus. Selleks vajad kuumakindlat sulatusnõud. Hästi sobib näiteks klaaspurk. Pooleliitrises purgis saad korraga sulatada paarsada grammi seebimassi. Seebimassi enda pakend ei ole mõeldud sulatamiseks ja võib kuumutamisel deformeeruda ja sulada.

Nuga Seebimass sulab ühtlasemalt ja ei kuumene üle kui see enne sulatamist tükeldada. Hea on kasutada suuremat nuga, mis lihtsalt ka tervest kilosest plokist läbi lõikab. 

Segamislusikate abil saad vedela seebisegu ühtlaseks segada ning doseerida erinevaid lisandeid.

Seebile kuju andmiseks sobivad lisaks silikoonvormidele ka kodus leiduvad erinevad kuuma taluvad pakendid - piimapakid või kuumakindlast plastist topsid aga ka tavaline karp mis on lekkekindlalt küpsetuspaberiga vooderdatud.

Valmis seepide säilitamiseks soovitame need keerata toidukilesse. Õhukindlas pakendis säilitavad seebid oma kauni välimuse pikemalt.