Küünla valmistamine

Küünalde baasmaterjaliks on vaha ja taht. Nature Wax C3 on pehmemat tüüpi sojavaha, mis sobib klaasiküünalde valmistamiseks. Küünal jääb anuma sisse põlemise lõpuni.

Küünlatahi valik sõltub vaha tüübist ja küünla läbimõõdust. Olulist rolli mängib ka küünlaanuma kuju. Kui küünlaklaas on pealt kitsenev, tõuseb temperatuur anumas tavapäraset kõrgemaks ja küünal sulab kiiremini. Sellisel juhul peaks taht olema soovitatust väiksem. Meie tahisoovitused on toodud värvi- ja lõhnaaineteta küünaldele. Need leiad küünlatahi tootelehelt. 10 cm ja suurema läbimõõduga küünalde puhul tuleks kasutada mitut tahti.

Kui küünal sisaldab värvi- või lõhnaainet võib see vajada jämedamat tahti kui soovitustes toodud. Enne suurema koguse küünalde valmistamist on mõistlik valmistada ja põletada üks prooviküünal.

Küünlavärvid on valmistatud anorgaanilistest pigmentidest. Küünlavärve võib uute toonide saamiseks ka omavahel segada. Kergelt läbikumavas parafiinis jääb küünla toon intensiivsem, sama kogust sojavahas sees kasutades pastelsem. Sojavahast küünla värvaine kogust võib suurendada kuni 30%, kuid tuleb arvestada, et liiga suur värvaine kogus halvendab ka küünla põlemisomadusi. Värvaine kasutamisel peab vaha temperatuur piisavalt kõrge, et värvaine kuumas vahas täielikult lahustuks.

Küünla lõhnastamiseks sobivad aroomiõlid ja eeterlikud õlidLõhnaainete doseering sõltub kasutatavast vahast ja soovitavast lõhna intensiivsusest. Nature Wax C3 sojavaha puhul soovitab tootja kasutada lõhnaainet mitte rohkem kui 6% vaha massist (60 g 1 kg vaha kohta).

Küünalde valmistamise komplekt sisaldab kõike vajalikku kuue lõhnatu, naturaalse sojavahast purgiküünalde valmistamiseks, teeküünalde valmistamise komplektis on materjalid 20 teeküünla valmistamiseks. 

Kokku on 9 toodet.

Kuvatakse 1–9 toodet (kokku 9)

Aktiivsed filtrid

värvilised sojavahaküünlad
Kiirvaade

Värvitablett küünlale

Hind 1,00 €
Värv
Küünlataht Stabilo
Kiirvaade

Küünlataht 30 tk

Hind 2,50 €
Taht
Kuvatakse 1–9 toodet (kokku 9)