Küünla valmistamine

Küünalde baasmaterjaliks on vaha ja taht. Nature Wax C3 on pehmemat tüüpi sojavaha, mis sobib klaasiküünalde valmistamiseks. Küünal jääb anuma sisse põlemise lõpuni.

Küünlatahi valik sõltub vaha tüübist ja küünla läbimõõdust. Olulist rolli mängib ka küünlaanuma kuju. Kui küünlaklaas on pealt kitsenev, tõuseb temperatuur anumas tavapäraset kõrgemaks ja küünal sulab kiiremini. Sellisel juhul peaks taht olema soovitatust väiksem. Meie tahisoovitused on toodud värvi- ja lõhnaaineteta küünaldele. Need leiad küünlatahi tootelehelt. 10 cm ja suurema läbimõõduga küünalde puhul tuleks kasutada mitut tahti.

Kui küünal sisaldab värvi- või lõhnaainet võib see vajada jämedamat tahti kui soovitustes toodud. Enne suurema koguse küünalde valmistamist on mõistlik valmistada ja päetada üks prooviküünal.

Küünlavärvid on valmistatud anorgaanilistest pigmentidest. Küünlavärve võib uute toonide saamiseks ka omavahel segada. Kergelt läbikumavas parafiinis jääb küünla toon intensiivsem. Sojavahast küünal jääb sama koguse värvaine juures pastelsem. Sojavahast küünla värvaine kogust võib suurendada kuni 30%, kuid tuleb arvestada, et liiga suur värvaine kogus halvendab ka küünla põlemisomadusi. Värvaine kasutamisel peab vaha temperatuur tuleb värvaine kuumas vahas täielikult lahustada.

Küünla lõhnastamiseks sobivad aroomiõlid ja eeterlik õlid. Lõhnaainete doseering sõltub kasutatavast vahast ja soovitavast lõhna intensiivsusest. Nature Wax C3 sojavaha puhul soovitab tootja kasutada lõhnaainet mitte rohkem kui 6% vaha massist (60 g 1 kg vaha kohta)

Kokku on 9 toodet.

Kuvatakse 1–9 toodet (kokku 9)

Aktiivsed filtrid