Filtreeri

Omadused kosmeetikas

Lahustuvus

Aktiivained

Aktiivained täiendavad kosmeetikatoote omadusi, muudavad nende mõju efektiivsemaks ja annavad uusi funktsionaalsusi. Loe lähemalt siit.

Kokku on 30 toodet.

Kuvatakse 1–30 toodet (kokku 30)

Aktiivsed filtrid

DHA looduslik isepruunistaja
Kiirvaade

DHA looduslik...

Tavahind 2,92 € Hind 2,33 €
  • −20%
  • −20%
savid
Kiirvaade

Savi 100 g

Hind 1,67 €
Variant
Kuvatakse 1–30 toodet (kokku 30)

Kuidas aktiivaineid valida

Aktiivainete valimisel on esmaseks kriteeriumiks toote ja aktiivaine omavaheline sobivus. Vees lahustuvaid aktiivaineid ei saa kasutada veevabades toodetes, rasvlahustuvad aktiivained ei segune veega ilma emulgaatori lisamiseta. 

Rasvlahustuvad aktiivained sobivad salvidesse, võidesse, emulgaatoriga kreemidesse. Need ei sobi toodetesse, mis õli ei sisalda, näiteks ainult vee ja pindaktiivsete ainete baasil valmistatud pesuvahenditesse.

Kui aktiivaine on vees lahustuv, saab seda kasutada vaid vett sisaldavates toodetes nagu emulgaatoriga kreemid ja pesuained.

Aktiivainete kasutamine

Aktiivainete kasutamisel jãlgi alati soovitavat doseeringut. See näitab ära, milline on efektiivne kogus antud aine puhul. 

Heal juhul on koguste ületamine lihtsalt raiskamine, halvemal juhul võid üledoseerimisel oma nahale kasu asemel kahju teha. Näiteks AHA puuviljahapped mõjuvad vãikeses koguses niisutavalt, suurema doseeringu korral aga juba nahka koorivalt. Kanget, koorivat toodet aga  sagedasti kasutada ei tohi.

Baasretseptid ja aktiivained

Õlis lahustuvate baasainete nahale kandmiseks võib aktiivaine segada tavalise baasõliga, kasutada lihtsa salvi või vahustatud või retsepti.

Ūldjuhul on aktiivainete kogused väga väikesed ning nende kasutamisel ei ole vaja retsepti oluliselt muuta, aktiivaine lihtsalt täiendab retsepti.

Tahked õlis lahustuvad aktiivained sulatatakse koos õlidega.

Veega segunevad aktiivained, mis on tahkel kujul ning vajavad vees lahustamist või sulatamist segatakse osa retseptis oleva veega. Emulgaatoriga kreemi baasretseptiks sobib näiteks Olivem 1000 emulgaatoriga valmistatud kreem.

Kui aine on kuumatundlik, lisatakse see veesegu kreemi või pesuaine sisse alles jahtumisfaasis. 

Kui aktiivaine on ja selle soovitav kogus on üle 5% toote koostisest, tuleks baasretseptis selle võrra vedeliku kogust vähendada.

Aktiivainete kasutamisel tuleb arvestada, et need vōivad mõjutada toote konsistentsi, värvi või phd. Seetõttu on vahest vajalik ka baasrestepti modifitseerimine.