Kosmeetika valmistamine

Kosmeetika valmistamine

Ise tehtud kosmeetika baastooraineks on taimsed õlid. Õlid ja võid sobivad suurepäraselt kasutamiseks iseseisva kosmeetikumina, kuid neid omavahel kombineerides ja täiendavaid aktiivaineid lisades on võimalik valmistada lõputul hulgal kosmeetikatooteid.

Huulepulga või huulepalsami valmistamine 

Huulepulga või huulepalsami valmistamine sobib hästi esimeseks kosmeetikakatsetuseks. Huulepulga põhikoostisaineteks on taimsed võid, õlid ja vahad. Taimsed õlid annavad huulepulgale nahka pehmendavad omadused. Võid pehmendavad nahka, tekitavad naha pinnale kaitsekihi ja muudavad konsistentsi paksemaks. Vahade peamine ülesanne on tootele tugevuse andmine ja kaitsekihi tekitamine. Huulepulga toonimiseks sobivad micad, ultramariinid ja raudoksiidid.

Huulepalsami valmistamise retseptid:

Kandelillavahaga huulepulk

Kookosõliga huulepalsam

Kolme komponendiga huulepulk

Võide ja kehakoorija valmistamine

Võided on väga toitvad ja rammusad kosmeetikumid naha pehmendamiseks. Võided valmivad tahketest rasvadest: kakaovõist, sheavõist ja mangovõist. Lisades koostisesse taimseid õlisid saab võide konsistentsi ja omadusi muuta ja täiendada. Kasutades võide lõhnastamiseks eeterlikke õlisid, saab valmistada 100% loodusliku kosmeetikatoote. Võie ei sisalda vett ja seetõttu pole säilitusainet vaja lisada. Õhulisema toote valmistamiseks võib segu ka vahustada.

Kehakoorijasse lisatakse taimsete õlide kõrval ka koorivaid komponente. Nii aitab kehakoorija lisaks naha toitmisele kaasa surnud naharakkude eemaldamisele. Tugevatoimeline, soola ja pimsskiviga kehakoorija sobib jalgade hoolduseks, õrnem, suhkruga kehakoorija kehale ja näole.

Säilitusaineteta kosmeetika retseptid:

Troopiline kehakoorija

Purgideodorant

Tahke kätekreem kakaovõiga

Vahustatud sheavõi

Tahke kätekreem sheavõi ja kakaovõiga

Kiired retseptid; kergem kehavõi ja suhkruga kehakoorija

Kreemi valmistamine

Kreem sisaldab peale taimsete õlide ka vett. Vee lisamine muudab kreemi kiiresti imenduvaks ja nahka niisutavaks. Kuna vesi ja õli omavahel ei segune, vajab kreem ka emulgaatorit, mis need kaks koostisainet omavahel seob. Veebaasil kreemid on soodsaks pinnaseks bakteritele, nende leviku takistamiseks tuleb vett sisaldavasse kosmeetikatootesse lisada ka säilitusainet. Kuna kreemi koostises on nii vett kui õli, saab tootes kasutada nii vees kui õlis segunevaid aktiivaineid.

Kreemi valmistamise retseptid:

Porgandiõli kreem

Baasretsept Olivem 1000 emulgaatoriga

Tummine kreem avokaadoõli ja kakaovõiga

Pimsskiviga jalakreem-koorija

Niisutav kreem

Mangovõiga jalakreem

Showing 1 to 21 of 21 (1 Page)