Kosmeetika valmistamine

Kosmeetika valmistamine on lihtne! Mida sa täna teha soovid? Huulepalsamit, kehakoorijat, või kreemi? Võisid ja õlisid saad kasutada naturaalselt või koostisainena erinevates kosmeetikatoodetes. Salvide ja palsamite paksendamiseks sobivad looduslikud vahad. Vett sisaldavate kosmeetikatoodete nagu kreemid ja losjoonid valmistamiseks vajad lisaks eeltoodud materjalidele emulgaatorit ja säilitusainet. Erinevate aktiivainetega saad toote omadusi veelgi tõhustada. Valmis toodetele sobivad purgid, pudelid ja toorikud leiad pakendite alt. 

Kokku on 125 toodet.

Kuvatakse 1–36 toodet (kokku 125)

Aktiivsed filtrid

Sheavõi 1 kg
Kiirvaade

Sheavõi 1 kg

Tavahind 10,83 € Hind 9,83 €
  • -1,00 €
  • -1,00 €
Mesilasvaha
Kiirvaade

Mesilasvaha

Hind 5,00 €
Suurus
savid
Kiirvaade

Savi 100 g

Hind 1,67 €
Variant
Kuvatakse 1–36 toodet (kokku 125)

Vali ise, mis koostisaineid oma kosmeetika sisse soovid!

Kodune kosmeetika valmistamine sarnaneb paljuski kokkamisele. Hea on alustada kui juhendid on ees, aga samas annab isetegemine vabaduse kosmeetika retsepti täiendada ja muuta - asendada ühe taimse õli teisega, lisada oma lemmiklõhna, jätta välja tooted, mis sinu nahale ei sobi. Relumee blogist leiad rea baasretsepte kosmeetika valmistamiseks, mida oma äranägemise järgi edasi arendada.

Ise kosmeetika valmistamine on soodne

Kosmeetika koostisainete valik on lai, kuid lihtsate kosmeetikatoodete valmistamine ei vaja palju komponente ega suuri investeeringuid. Kui sul on olemas kasvõi kolm komponenti: sheavõi, magusa mandli õli ja mesilasvaha ning lisad sellele veel mõne endale meeldiva lõhna, saad valmistada juba huulepalsami, meigieemaldaja, massaažiõli, kehakoorija ja nahka pehmendava võide. Kui palju peaksid poes nende toodete eest välja käima?

Omavalmistatud kosmeetika on tore kingitus

Omavalmistatud kosmeetika on tore kingitus ja võimaldab ka teistele tutvustada oma armastust looduskosmeetika vastu. Näiteks huulepalsamid ja huulepulgad sobivad toredaks sõbrapäeva üllatuseks või jõulupaki sisse. Neid on kiire ja soodne valmistada ka suuremas koguses. Ja mehed ei pea siin sugugi kõrvale jääma - naturaalne lõhna- ja värvaineteta huulemääre sobib kasutamiseks sõltumata east ja vanusest. 

Kingituste valmistamisel tuleb aga alati arvestada saaja ohutusega. Kingisaaja võib olla allergiline mõne koostisosa vastu, seetõttu peaks ka kingitusel olema kirjas koostisainete loetelu. Sama tähtis on märkida ka hoiutingimused ja säilivusaeg. 

Isetehtud kosmeetika müük

Euroopa Liidus on isetehtud kosmeetika müük väga rangelt reglementeeritud. Iga toode, mis müüki pannakse, peab olema valmistatud dokumenteeritud toorainest, registreeritud üle-euroopalises registris, hinnatud ohutushindaja poolt ja valmistatud standarditele vastavas tootmisruumis. Relumees müüdaval toorainel on olemas vajalik dokumentatsioon kosmeetikatoodete ohutushinnangu tegemiseks.