Mandliõli

Magusa mandli õli on üks enim kasutatud looduskosmeetika komponente. Tegemist on baasõliga, mida kasutatakse kandjana erinevate aktiivainete nahale toimetamiseks. Magusa mandli õli on niisutav ja aitab kaasa naharakkude uuenemisele. See on ideaalne õli massaažiõliks. Kasutades seda õli seebi valmistamisel. lisab see seebile niisutavust.

Loe magusa mandli õli kasutamisest

Kokku on 4 toodet.

Kuvatakse 1–4 toodet (kokku 4)

Aktiivsed filtrid

Kuvatakse 1–4 toodet (kokku 4)

Magusa mandli õli kasutamine kosmeetikas

Võrreldes teiste õlidega on mandliõli keskmise viskoossuse ja imenduvusega. Mandliõlist kiiremini imenduvad nahka aprikoosituumaõli ja viinamarjaseemneõli, aeglasemalt aga avokaadoõli.

Magusa mandli õli sobib paljudele, sest selle komedogeensuse näitaja on madal: 4-pallisel skaalal 2. Ligi 70% magusa mandli õli rasvhapetest on oleiinhape, mis on niisutav ja naha taastumist soodustav. Oleiinhape rahustab päikesepõletusega nahka ja aitab kokku kasvada nahalõhedel. Ketendust vähendavat ning niisutavat linoolhapet on magusa mandli õlis üle 20%.

Magusmandliõli massaažiõlina - sega eeterlike õlidega!

Magusmandliõli on populaarne massaažiõli, kuna see imendub piisavalt kiiresti, et mitte nahka rasvaseks jätta, kuid võimaldab piisavalt pikalt nahal libisemist. Massaažiõli valmistamiseks võid lisada mandliõli sisse eeterlikke õlisid kuni 1% koostisest või 1 ml 100 ml õli kohta. Nii saad ka mõnusa lõhnaelamuse.

Kuidas mõjub mandliõli näole?

Mandliõli näole määrides hakkavad tööle õli nahka pehmendavad omadused. Nahk tundub siledam ja jume ühtlasem. Eriti efektiivselt parandab see kuiva ja ketendava naha välimust. Õlis leiduv E-vitamiin on antioksüdantsete omadustega – see leevendab UV kiirgusest põhjustatud kahjustusi. Oomega-3 rasvhapped aitavad vähendada naha vananemise ilminguid ja samuti kaitsta päikesekahjustuste eest.

Naha pehmendamisele lisaks võib magusa mandli õli kasutada ka meigieemaldusvahendina. Õli lahustab ka veekindla meigi. Eemalda meik õli ja vatipadja või käsna abil ja lopuda jäägid leige veega maha.

Kas kasutada mandliõli juustele?

Kandes mandliõli juustele ja peanahale aitad vähendada peanaha kuivust ning toita ja siluda juukseid. Uuringute kohaselt aeglustab mandliõli juuste väljalangemist ja toetab paksude, pehmete ja tervete juuste kasvu.

Õlide kasutamisest juuksehoolduses ja kosmeetikas saad pikemalt lugeda artiklist "Taimsete õlide kasutamine kosmeetikas"

Mandliõli kosmeetika komponendina

Põletikuvastaste ja pehmendavate omaduste ning kõrge toitainesisalduse tõttu on magusa mandli õli populaarne nahahoolduse koostisosa. Seda sobib lisada muuhulgas niisutavasse kreemi, kehavõidesse või huulepalsamisse.

Magus mandli õli isetehtud seebi koostisosana

Magusa mandli õli seebi sisse lisamisel suureneb seebi niisutavus ning vaht saab tihe ja sametine. Soovitav on kasutada kuni 20% seebirasvadest. Magus mandli õli on parem lisada seebisse koos teiste õlidega, mis selle omadusi täiendavad Näiteks kookosrasv annab seebile tugevust, vahutavust ja puhastavust ning sheavõi lisab niisutavust ja kõvadust.

Seebistumisarv:

seebikivi – 0,137

kaaliumhüdroksiid – 0,194

Puhastatud, külmpressitud ja orgaanilise mandliõli müük

Relumee tootevalikust leiad nii puhastatud, külmpressitud kui orgaanilise mandliõli. Erinevad tootmisviisid mõjutavad toote hinda ja omadusi. Mille pooles on need sarnased, mille poolest erinevad?

Ühegi toote puhul ei ole kasutatud õli mandlituumadest kättesaamiseks kemikaale, ainult mehaanilist pressimist. Kõigi mandliõlide rasvhapete koostis on sarnane, seda valmistusmeetodid oluliselt ei mõjuta. Seega - nahka pehmendavad, niisutavad ja taastamist soodustavad ning põletikuvastased omadused on kõigil sarnased.

Rohkem aktiivaineid ja vitamiine säilib külmpressitud mandliõlis. Samas, isetehtud seebikiviga seebi valmistamisel vitamiinid niikuinii alles ei jää, ja seep on täpselt samasuguste niisutusomadustega, sõltumata õli valmistusviisist.

Orgaaniline mandliõli on sertifiitseeritud ECOCERT poolt. See sertifikaat garanteerib, et tooraine kasvatamisel ei kasutata keemilisi väetisi ega pestitsiide.