Kastoorõliga seep

0 Meeldib!

Kastoorõli lisamine paneb seebi veelgi paremini vahutama. Retsepti koguses valmib 700 grammi seepi. Vormimiseks kasutada piklikku vormi, näiteks papist piimapakki.

Seebi omadused:

  • Kõvadus: keskmine
  • Puhastusomadused: heade puhastusomadustega
  • Nahka pehmendavad omadused: keskmised nahka pehmendavad omadused
  • Seebi vahutavus: keskmise vahutavusega

Sa vajad:

190 g vett

71 g seebikivi

150 g kookosrasva

150 g palmirasva

150 g oliiviõli

50 g kastoorõli

10 ml eeterlikku õli

veidi sinist pärlmuttervärvi (mica’t) ja rohelist kroomoksiidi seebimassi toonimiseks

Valmistamine:

1. Kaalu vesi nõusse, kus valmistad seebikivi lahuse. Mõõda tahked ja vedeldad rasvad kuumutamiskindlasse nõusse. Kaalu eraldi kuivas nõus valmis seebikivi. Pane valmis aroomid ja värvaine. 
2. Sega seebikivi graanulid tasapisi vette ja sega kuni graanulid on lahustunud. NB! SEEBIKIVI PEALE EI TOHI VETT VALADA! Jäta seebikivi lahus ootele.
3. Kuumuta rasvad pliidil või mikrolaineahjus tahkete rasvade sulamiseni.
4. Seebikivilahuse ja rasvade temperatuur peab kokkusegamise hetkel olema 30–50 kraadi. See on optimaalne temperatuurivahemik seebistumisprotsessiks. Vedelike temperatuurierinevus peab jääma 10 kraadi piiresse. Aroomiõlide kasutamisel soovitame hoida temperatuuri pigem 30 kraadi juures.
5. Vala seebikivilahus aeglaselt rasvade hulka. Alusta massi segamist saumikseriga. Seebimass on vormi valamiseks valmis, kui see on umbes pannkoogitaina paksune ning mikserit pinnale tõstes jääb selle jälg veidikeseks püsima. Mikserdamine võib aega võtta mõnest minutist veerand tunnini või kauemgi. Kestus sõltub retseptist, massi temperatuurist ja mikseri võimsusest.
6. Vala valmispandud aroom ja vähese oliiviõliga segatud kroomoksiid massi sisse ja sega see ühtlaseks. Lisandid on parem sisse segada lusikaga, sest mikseriga segades jätkub kiire seebistumine ja mass võib muutuda vormi valamiseks liiga paksuks.
7. Vala seebimass vormi. Jäta seep 24 tunniks vormi tahkuma. Kui seebi pind ei ole enam vetruv, võib selle vormist välja võtta. Kui aga seep on endiselt pehme, kontrolli tahkust uuesti 12–24 tunni pärast. Lõika seep viiludeks. Kui seep on lahti lõigatud, vajuta kummitempli vm reljeefse esemega jäljend seebi pinnale. Kanna sinine pärlmuttervärv peene pintsli abil mustrile.
Pärast vormist välja võtmist peab seep 3–4 nädalat järelvalmima. Selle aja jooksul aurustub sellest üleliigne vesi ja seebikivi reaktsioon kulgeb lõpuni. Järlevalmimise käigus alaneb seebi pH tasemele 7-10. Kui pH on üle 10, tuleb seebil lasta veel seista.

Retsept pärinem minu 2010. aastal ilmunud raamatust Lihtne seebitegu.

Jäta kommentaar

Security code