Kolme komponendiga huulepulk

2 Meeldib!
1 Kommentaar
(5)

Kolme komponendiga huulepulk

Leedu teadlaste uuringu põhjal sisaldab parimate omadustega huulepalsam astelpajuõli, mesilasvaha, kakaovõid ja viinamarjaseemneõli. Siin on selle retsept.

Parim huulepalsam

Oma uurimistöö käigus katsetasid Leedu teadlased erinevaid taimsete õlide, mesilasvaha ja kakaovõi proportsioone, et selgitada välja, millest koosneb parim huulepalsam. Vedela õlina kasutati antud uuringus viinamarjaseemneõli ja astelpajuõli segu, kuid lihtsustatud retseptis võib ka kogu koguse asendada viinamarjaseemneõliga. Astelpajuõli kasutamine lisab huulepulgale põletikuvastaseid ja antibakteriaalseid omadusi. 

Kuna astelpajuõli on üsna kallis toode, on Eestis müügil peamiselt rapsiõli ja oliiviõli baasil valmistatud leotisõlid (Eestis valmistab näiteks Tervix http://www.tervix.ee/astelpajuoli/).

Huulepalsami omadused

Huulepalsami omadused tulenevad erinevate komponentide koosmõjust: Mesilasvaha tekitab naha pinnale kaitsekihi, kakaovõi toimib nahka pehmendava komponendina, viinamarjaseemneõli on aga pika imendumisajaga,ja jätab huuled pikaks ajaks niisutatuks.

Sa vajad:

58 g viinamarjaseemneõli (või 40 g viinamarjaseemneõli ja 18 g astelpajuõli)

22 g kakaovõid

20 g mesilasvaha

20 huulepulgatoorikut

sulatusnõud

elektoonilist kaalu

Valmistamise aeg

kuni 30 min + tahkumisele kuluv aeg

Raskusaste

Sobib esimeseks katsetuseks

Kogus

20 huulepulka

Valmistamine:

1. Kaalu mesilasvaha ja kakaovõi sulatusnõusse. Sulata veevannil või mikrolaineahjus.

2.Sulanud massile lisa vedel õli. Lisamise hetkel võib mesilasvaha temperatuuri langemise tõttu hakata uuesti tahkuma. Kui see juhtub, siis kuumuta massi, kuni see on ühtlane ja läbipaistev.

3 Keera huulepulga toorikud kõige alumisse asendisse. Vajadusel fikseeri püstiasendisse väikese karbi või purgi sisse. Vala huulepulk toorikutesse ja lase tahkuda.

Tee teistmoodi

Kui soovid huulepulgale kerget sädelust, lisa toonimiseks noaotsatäis micat.

Säilivusaeg

Toode säilib toatemperatuuril otsese päikesevalguse eest kaitstult vähemalt kuus kuud.

Retsepti algallikas

Retsept on koostatud uuringu Evaluation of Beeswax Influence on Physical Properties of Lipstick Using Instrumental and Sensory Methods põhjal (Kasparaviciene, Giedre; Savickas, Arunas; Zenona Kalveniene; Saule Velziene; Kubiliene, Loreta; et al. Evidence - Based Complementary and Alternative Medicine; New York (2016)).

Jäta kommentaar

Kommenteerimiseks logi sisse

Kommentaarid

 • Viinamarjaseemneõli asendamine
  Autor:Kristel . 18. 12. 2020
  Hinnang
  5.0

  Kas viinamarjaseemneõli võib ka täielikult mõne muu õliga asendada(nt mandliõli)?

  Vastaja: Helen Idarand . 19. 12. 2020 Jah, viinamarjaseemneõli võib asendada mandliõliga.