Kolme komponendiga huulepulk

2 Meeldib!
1 Kommentaar
(5)

Kolme komponendiga huulepulk
Leedu teadlased on uurinud, milline huulepulga koostis on parimate füüsikaliste ja sensoorsete omadustega. Uuringu käigus katsetati erinevaid taimsete õlide, mesilasvaha ja kakaovõi proportsioone. Vedela õlina kasutati antud uuringus viinamarjaseemneõli ja astelpajuõli segu, lihtsustatud retseptis võib ka kogu koguse asendada viinamarjaseemneõliga. Astelpajuõli kasutamine lisab huulepulgale põletikuvastaseid ja antibakteriaalseid omadusi. Kuna astelpajuõli on üsna kallis toode, on Eestis müügil peamiselt rapsiõli ja oliiviõli baasil valmistatud leotisõlid (Eestis valmistab näiteks Tervix http://www.tervix.ee/astelpajuoli/).

Mõju

Mesilasvaha tekitab naha pinnale kaitsekihi, mis kaitseb huuli lõikava tuule eest. Kakaovõi toimib nahka pehmendava komponendina. Viinamarjaseemneõli on pika imendumisajaga, mistõttu huuled jäävad niisutatuks pikaks ajaks.

Sa vajad:

58 g viinamarjaseemneõli (või 40 g viinamarjaseemneõli ja 18 g astelpajuõli)
22 g kakaovõid
20 g mesilasvaha
20 huulepulgatoorikut
sulatusnõud
elektoonilist kaalu

Valmistamise aeg

kuni 30 min + tahkumisele kuluv aeg

Raskusaste

Sobib esimeseks katsetuseks

Kogus

20 huulepulka

Valmistamine:

1. Kaalu mesilasvaha ja kakaovõi sulatusnõusse. Sulata veevannil või mikrolaineahjus.
2.Sulanud massile lisa vedel õli. Lisamise hetkel võib mesilasvaha temperatuuri langemise tõttu hakata uuesti tahkuma. Kui see juhtub, siis kuumuta massi, kuni see on ühtlane ja läbipaistev.
3 Keera huulepulga toorikud kõige alumisse asendisse. Vajadusel fikseeri püstiasendisse väikese karbi või purgi sisse. Vala huulepulk toorikutesse ja lase tahkuda.

Tee teistmoodi

Kui soovid huulepulgale kerget sädelust, lisa toonimiseks noaotsatäis micat. Säilivusaeg Toode säilib toatemperatuuril otsese päikesevalguse eest kaitstult vähemalt kuus kuud.

Retsepti algallikas

Retsept on koostatud uuringu Evaluation of Beeswax Influence on Physical Properties of Lipstick Using Instrumental and Sensory Methods põhjal (Kasparaviciene, Giedre; Savickas, Arunas; Zenona Kalveniene; Saule Velziene; Kubiliene, Loreta; et al. Evidence - Based Complementary and Alternative Medicine; New York (2016)).

Jäta kommentaar

Turvakood

Kommentaarid

 • Viinamarjaseemneõli asendamine
  Autor:Kristel . 18. 12. 2020
  Hinnang
  5.0

  Kas viinamarjaseemneõli võib ka täielikult mõne muu õliga asendada(nt mandliõli)?

  Vastaja: Helen Idarand . 19. 12. 2020 Jah, viinamarjaseemneõli võib asendada mandliõliga.