Tummine avokaadoõli ja kakaovõiga kehavõi

1 Meeldib!

Tummine avokaadoõli ja kakaovõiga  kehavõi

Emulgaatoriga kehavõi

Emulgaatoriga kehavõi on tummisem kui tavaline kreem, kuid imendub nahka kiiremini kui ainult rasva baasil valmistatud kehavõi.

Raskusaste

Keskmine: sobib ka hakkajale algajale.

Valmistamise aeg

Kuni 1 tund.

Mõju

Kakaovõi ja avokaadoõli sisaldavad mõlemad palju oleiinhapet, mis nahka pehmendab ja niisutab. Avokaadoõli sobib eriti hästi kuivale Kui sul on aga kergesti ummistuvad poorid tasub kakaovõid vältida ja asendada see näiteks sheavõiga. Sellise asenduse korral muutub võide konsistents pisut pehmemaks.

Hügroskoopne glütseriin tõmbab niiskust ligi, kakaovõi aitab kaasa toote tahkemale konsistentsile ja moodustab naha pinnale niiskust säilitava kaitsekihi.  Veesisaldus teeb kreemi kiiremini imenduvaks.

Kehavõi tegemiseks vajad sa:

Õlifaas

68 g avokaadoõli

45 g kakaovõid

20 g emulgeerivat vaha Olivem 1000

Veefaas

150 g keedetud vett

15 g glütseriini

Jahtumisfaas

3 g säilitusainet

3 g aroomiõli või eeterlikku õli (näiteks lavendel)

Pakend 

4x100 ml purk

Valmistamine:

1. Aseta veefaasi komponendid ühte klaaspurki ja õlifaasi komponendid teise klaaspurki. Tõsta purgid veevanni ja kuumuta, kuni kakaovõi ja emulgaator on täielikult sulanud.
2. Vala komponendid kokku ja alusta segu mikserdamist. Kui kasutad labadega mikserit, saad õhulisema kreemi, kui saumikserit, siis pisut tihkema. Sega umbes 5 minutit.
3. Jätka mikserdamist 5-minutiste vaheaegadega. See takistab kihtide eraldumist.
4. Kui segu on umbes käesoe, lisa säilitusaine ja lõhnaaine. Vala purki. Saumikseriga valmistatud kreemi mahtus minul 100 ml purki 70 grammi. Tavalise mikseri puhul saab vaht mahulisem ja purki võib mahtuda vähem. Jahtumisel kreem tahkub ja muutub paksemaks.

Kasutamine ja säilitamine

Kuna või on üsna rikkalik, tasub seda kasutades varuda aega ja lasta kreemil 10-15 minutit imenduda. Mõnus kasutada pärast saunaskäiku või duši all käimist.

Kehavõi sisaldab vett, mis on soodne keskkond bakterite kasvuks. Seetõttu soovitame kindlasti kasutada säilitusainet. Parima konsistentsi säilitab kreem külmkapis seistes. Kreemi tasub purgist võtta mitte sõrmede, vaid spaatliga – nii väheneb saastumisoht.

Etteantud tingimustel säilib võie vähemalt 6 kuud.

Jäta kommentaar

Turvakood