Tahke šampooni valmistamine

0 Meeldib!

tahke šampooni valmistamine

Kui on soov ise tahket šampooni valmistada, on selleks kaks võimalust. Nagu seepi, saab seebikiviga valmistada ka tahket šampooni. Seebikiviga valmistatud šampooni koostises on erinevad rasvad, õlid ja seebikivi.

Seebikiviga valmistatud tahke šampooni retsepti leiad siit.

Teine võimalus on valmistada tahke šampoon pindaktiivsete ainetega. Pindaktiivsetest ainetest valmistatud šampooni eristab eelmainitust madalam pH-tase. Madal pH on juuste pesemiseks sobivam, sest kõrge pH võib muuta juuksed takuseks ja raskesti kammitavaks. Enamik kasutajaid vajab pärast pesemist ph taseme normaliseerimiseks juuste loputamist äädikaveega. Kui seebi tüüpi šampooni pH on 9-10, siis SCI pulbri pH on umbes 6.

SCI on naturaalset päritolu, kookosrasva baasil valmistatud pindaktiivne aine, mida on lubatud kasutada ka Ecocert sertifikaadiga toodetes.

Tahke šampoonipala (u 80 g)

50 g SCI pulbrit

15 g kookosrasva

25 g vett

20 g rhassoul savipulbrit

soovi korral lõhnastamiseks 10-15 tilka aroomiõli või eeterlikku õli.

Tahke šampooni valmistamine

SCI pulber on kergesti lenduv aine ning hingamisteedesse sattumise võib olla väga ebamugav. Seetõttu tasub aine kaalumisel ja sulatamisel kasutada maski. 

Kaalu vesi ja SCI kuumakindlasse nõusse ja sulata need veevannil. Sulamine on üsna aeglane. Sulanud SCI muutub pulbri asemel pudrutaoliseks massiks. 

Lisa kookosrasv ja lase sellel sulada. Soovi korral võid kookosrasva asemel kasutada mõnd muud sinu juustele sobivat õli. Kuna kogus on väike, siis õli vahetus toote konsistentsi oluliselt ei muuda. Kookosrasva on hea kasutada tema libisevuse ja antibakteriaalsete omaduste tõttu.

Kui kasutad mõnda vedelat õli. Vedela õli lisamisel ei ole täiendavat kuumutamist vaja, võta nõu tulelt ja sega segu ühtlaseks. 

Nüüd lisa ka savi ja sega ühtlaseks pastaks. Savi puhastusomadustele lisaks annab see šampoonipalale ka iseloomuliku helepruuni värvuse. 

Viimasena lisa lõhnaaine (kui soovid seda kasutada). 

Tõsta segu vormi ja lase tahkuda. Segu on üsna paks ning vormi võiks valamise ajal koputada, et kõik õhumullid välja saada.

Toode on valmis kasutamiseks mõne tunni pärast!

Iga kasutuskorra järel tuleb šampoonipalal lasta korralikult ära kuivada, siis pole ohtu, et toode halvaks läheks. 

Fotol olev šampoonipala on valmistatud ümmarguses silikoonvormis. Kui soovid valmistada terve vormitäie ehk neli šampoonipala,tuleb kogus neljakordistada. 

Jäta kommentaar

Kommenteerimiseks logi sisse